Kurzemes Pavasaris 2016se 09.04.2016. 18:52
Results - Middle (WRE event)

 
M21E (47)6,3 km 28 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Andris JubelisMežmalas / MadonaLAT31:410:00
2Jonas Vytautas GvildysIgtisa SKLTU33:31+1:50
3Martynas TirlikasIgtisa SKLTU33:36+1:55
4Artūrs PauliņšAzimuts OK- Sm BJSSLAT33:39+1:58
5Donatas StulgysDainavaLTU34:01+2:20
6Dmitry MikhalkinEridanBLR34:58+3:17
7Jānis KrūmiņšBriksnis SKLAT36:22+4:41
8Ainārs LupiķisKāpa OKLAT36:41+5:00
9Artjoms RekuņenkoAzimuts OK- Sm BJSSLAT36:46+5:05
10Vytautas BeliūnasIgtisa SKLTU36:54+5:13
11Anatolijs TarasovsOzonsLAT37:08+5:27
12Andrei ZhuravlevNemiga-NordBLR38:05+6:24
13Alvis ReinsonsIndv.LAT38:26+6:45
14Jānis TamužsOzonsLAT38:39+6:58
15Viktoras StaišiūnasĄžuolas OKLTU39:10+7:29
16Zigmārs GailisAuseklis IKLAT39:21+7:40
17Marģers KietisOzonsLAT39:24+7:43
18Gintaras KukėSM GajaLTU40:03+8:22
19Andrej GerasimovIgtisa SKLTU40:07+8:26
20Viktors MateičsSaldus OKLAT41:31+9:50
21Paulius VidziunasSakas OSKLTU41:46+10:05
22Mindaugas NakvosasSakas OSKLTU41:55+10:14
23Giedrius SabaliauskasIgtisa SKLTU41:59+10:18
24Gytis NakvosasĄžuolas OKLTU42:37+10:56
25Martynas GermanavičiusĄžuolas OKLTU42:40+10:59
26Kaspars ČerjaksKāpa OKLAT42:51+11:10
27Andis LaveiķisOK KURMISLAT43:02+11:21
28Atis RešķisSaldus OKLAT43:25+11:44
29Justas MisiunasMedeina OKLTU44:28+12:47
30Nerijus ŠulčysPerkūnas OKLAT44:33+12:52
31Mārtiņš SkujenieksOzonsLAT44:35+12:54
32Gediminas JanušisLabirintas OKLTU44:41+13:00
33Artis LočmelisBurkānciems OKLAT45:07+13:26
34Kalvis BrūnsOzonsLAT45:15+13:34
35Rimvydas AlminasVersmė Ok Plungės SRCLTU45:29+13:48
36Guntis MāliņšKāpa OKLAT47:10+15:29
37Andris GailisAuseklis IKLAT49:52+18:11
38Nauris NeimanisOgre OK/SCLAT50:23+18:42
39Maxim SimakovOmega MoscowRUS51:23+19:42
40Giedrius ValantinasArboro OKLTU52:55+21:14
41Dāvis SārsOgre OK/SCLAT57:14+25:33
42Ramūnas PabrėžaJaunystė OKLTU59:53+28:12
43Aliaksei ShvantsBSU KOBLR1:01:29+29:48
44Artsiom LohinauBNTUBLR1:04:08+32:27
45Yauheni KaraliouBNTUBLR1:15:48+44:07
 
Marijonas GipasMedeina OKLTUmp
Jānis SkujenieksOzonsLATdns
 
 
 
W21E (13)4,9 km 23 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Aija SkrastiņaBriksnis SKLAT31:580:00
2Sandra PaužaitėDainavaLTU32:53+0:55
3Līga ĀrnieceOzonsLAT33:11+1:13
4Irita PuķīteKāpa OKLAT33:58+2:00
5Kristīne BertukaCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT34:39+2:41
6Sandra GrosbergaCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT34:52+2:54
7Tekle Emilija GvildyteMedeina OKLTU35:17+3:19
8Elīna KārkliņaMežmalas / MadonaLAT36:49+4:51
9Vilija RevaiteArboro OKLTU41:44+9:46
10Irina YurokBSU KOBLR41:57+9:59
11Indrė BeliūnėŠilas OSKLTU49:46+17:48
12Reda VeldeĄžuolas OKLTU1:08:18+36:20
 
Līga ValdmaneZVOC-VBSSLATdns
 
 
 
M8 (8)2,2 km 7 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Gustavs ŠmitsSaldus OK/Saldus sporta skolaLAT23:210:00
2Valters MauliņšIndv.LAT26:07+2:46
3Rūdolfs SproģisSaldus OK/Saldus sporta skolaLAT26:45+3:24
4Jānis BižānsBriksnis SKLAT44:21+21:00
 
Ernests ŠaškoIndv.LATmp
Ralfs PrauliņšBriksnis SKLATmp
Jaroslav MironovZeosBLRmp
Gustavs LočmelisBurkānciems OKLATdns
 
 
 
W8 (5)2,2 km 7 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Agate ŠmiteSaldus OKLAT40:080:00
2Annija NovickaOzonsLAT1:29:37+49:29
 
Elīna DzirkaleOK Alnis-JNSCLATmp
Auguste ZīleSaldus OK/Saldus sporta skolaLATmp
Viktoriya AfanaseavEridanBLRmp
 
 
 
M10 (16)2,2 km 7 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Rūdolfs GraudiņšKāpa OKLAT19:400:00
2Roberts GraudiņšKāpa OKLAT20:09+0:29
3Francis VimbaZiemeļkurzeme OKLAT20:31+0:51
4Domantas RutkauskasĄžuolas OKLTU28:22+8:42
5Reinis ŽilkoBaložu vsk.LAT32:26+12:46
6Georgs GediņšAuseklis IKLAT1:00:02+40:22
7Ainis SkulskisSiauliai JTCLTU1:00:37+40:57
 
Justs HeringsAuseklis IKLATmp
Kevins ŠvalbeOK Alnis-JNSCLATmp
Uvis SproģisSaldus OK/Saldus sporta skolaLATmp
Pauls Olafs StraumeAuseklis IKLATmp
Atis DubrovskisA2LATmp
Patriks JekabsonsSILVALATmp
Jēkabs GediņšAuseklis IKLATmp
Jānis OšiņšAzimuts OK- Sm BJSSLATmp
Jegors ŠčedrovsOzonsLATdns
 
 
 
W10 (19)2,2 km 7 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Kate SaliņaKāpa OKLAT20:530:00
2Vika ZhuravlevaNemiga-NordBLR24:46+3:53
3Aleksandra PikturnaitėKopa OKLTU25:07+4:14
4Agnese SkrebeleSaldus OK/Saldus sporta skolaLAT26:08+5:15
5Laura KrūmiņaOK Alnis-JNSCLAT26:32+5:39
6Marta Marija BirzkopeKāpa OK/Ādažu BJSSLAT26:35+5:42
7Paula ĶirkumaKāpa OK/Ādažu BJSSLAT26:57+6:04
8Annija MankusSaldus OK/Saldus sporta skolaLAT26:58+6:05
9Karlīna BaltiņaCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT28:58+8:05
10Līva Elīza AndersoneSaldus OKLAT29:17+8:24
11Vaira SkrebeleSaldus OK/Saldus sporta skolaLAT31:11+10:18
12Ema ŠurkutėSiauliai JTCLTU32:03+11:10
13Ilze JumiķeOK Alnis-JNSCLAT36:25+15:32
14Karolīna MāliņaKāpa OKLAT36:29+15:36
15Greta MazuraitytėSiauliai JTCLTU54:15+33:22
 
Brigita AbukaityteSiauliai JTCLTUmp
Gustė GalkutėSiauliai JTCLTUmp
Kristiāna ŠaškoIndv.LATdns
Darja ViderkereOzonsLATdns
 
 
 
M12 (34)2,6 km 9 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Dāvis VintišsMadonas BJSS/OK AronaLAT23:580:00
2Renārs KļaviņšAzimuts OK- Sm BJSSLAT24:59+1:01
3Gustavs StaņaAuseklis IKLAT29:35+5:37
4Jēkabs PodnieksCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT29:45+5:47
5Uvis SproģisAlūksne-Ape OKLAT30:32+6:34
6Ronalds AleksānsOgre OK/SCLAT30:58+7:00
7Tadas DementavičiusSM GajaLTU31:09+7:11
8Emīls LecinskisKāpa OKLAT33:00+9:02
9Evaldas BučinskasŠilalės SMLTU33:35+9:37
10Markus GrasisAuseklis IKLAT34:01+10:03
11Arnas KuicasSiauliai JTCLTU35:20+11:22
12Audris Odo VītoliņšOgre OK/SCLAT35:40+11:42
13Emīls SaulīteAuseklis IKLAT37:01+13:03
14Roberts ĶirkumsKāpa OK/Ādažu BJSSLAT37:54+13:56
15Edvards KrūmiņšOK Alnis-JNSCLAT38:01+14:03
16Edvardas BazelisSK RASKK-Vilniaus SCLTU42:13+18:15
17Jēkabs Toms AndersonsSaldus OKLAT42:32+18:34
18Ignas BaronasĄžuolas OKLTU42:45+18:47
19Markuss Brasavs-MuižnieksOK Alnis-JNSCLAT43:16+19:18
20Rūdolfs MauliņšAuseklis IKLAT45:46+21:48
21Antanas BriedisŠilalės SMLTU48:20+24:22
22Matīss ŽilkoBaložu vsk.LAT1:15:47+51:49
23Ričards ZībersOK Alnis-JNSCLAT1:16:36+52:38
24Toms ĢērmanisAuseklis IKLAT1:17:32+53:34
25Justas PetrošiusŠilalės SMLTU1:20:40+56:42
26Jonas VeikutisSiauliai JTCLTU1:29:56+1:05:58
 
Justas KlevinskasSiauliai JTCLTUmp
Gabrielius MalakauskasSiauliai JTCLTUmp
Kristaps TožeSaldus OK/Saldus sporta skolaLATmp
Ojārs IkersSaldus OKLATmp
Ralfs ĶepsnisSaldus OK/Saldus sporta skolaLATmp
Mārcis DzērveKāpa OKLATmp
Sandijs HokonensAuseklis IKLATdns
Gleb BalabanovBalabanov-O'TEAMBLRdns
 
 
 
W12 (22)2,6 km 9 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Ugnė SkučaitėSM GajaLTU30:220:00
2Leonarda BaltiņaCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT31:21+0:59
3Anda JaunmuktāneAzimuts OK- Sm BJSSLAT32:49+2:27
4Madara CelmaAzimuts OK- Sm BJSSLAT37:01+6:39
5Agnese JaunmuktāneAzimuts OK- Sm BJSSLAT37:38+7:16
6Gabija BajorinaiteSM GajaLTU38:06+7:44
7Elīza MadsenaMadonas BJSS/OK AronaLAT40:10+9:48
8Emilija KeraišytėSM Gaja KaunasLTU41:27+11:05
9Anna AfanasevaEridanBLR41:43+11:21
10Benedikta DeveikytėSM GajaLTU43:29+13:07
11Luka DovidavičiūtėSM GajaLTU45:13+14:51
12Anna StradiņaAuseklis IKLAT49:25+19:03
13Nida BabianskaitėSM GajaLTU53:29+23:07
14Gintare GapsyteSiauliai JTCLTU54:51+24:29
15Annija Kirmuška - PūpolaAuseklis IKLAT57:02+26:40
16Māra KrūmiņaOK Alnis-JNSCLAT57:42+27:20
17Aiga StrazdiņaPurva Bridējs OKLAT1:09:56+39:34
18Ellea StingeIndv.LAT1:14:01+43:39
19Evelīna LazdupeAuseklis IKLAT1:26:20+55:58
 
Emilija StaišiūnaitėĄžuolas OKLTUdns
Elīza Laura Bondarehus.lvLATdns
Martyna MasiliunaiteSiauliai JTCLTUdns
 
 
 
M14 (47)3,1 km 12 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Kārlis StradiņšAuseklis IKLAT23:400:00
2Nils CiglisAuseklis IKLAT23:43+0:03
3Jēkabs LočmelisZVOC-VBSSLAT25:27+1:47
4Andrius ČereškaSM Gaja TakasLTU26:14+2:34
5Andris SvilānsOgre OK/SCLAT26:35+2:55
6Ralfs Jānis EižvertiņšOK Alnis-JNSCLAT27:30+3:50
7Austris KalniņšAlūksne-Ape OKLAT27:38+3:58
8Kārlis VaļģisZVOC-VBSSLAT29:30+5:50
9Artūrs FreimanisOK Alnis-JNSCLAT31:34+7:54
10Kajus JaseliunasSiauliai JTCLTU31:54+8:14
11Mārcis JansonsCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT33:10+9:30
12Dovydas ValiulisSiauliai JTCLTU34:31+10:51
13Tautvydas RimkusĄžuolas OKLTU34:58+11:18
14Titas ŠelkovskisSM Gaja TakasLTU35:04+11:24
15Emīls ĢērmanisAuseklis IKLAT35:38+11:58
16Matīss SaulīteAuseklis IKLAT36:37+12:57
17Arseni MironovZeosBLR38:34+14:54
18Uģis BeķerisMadonas BJSS/OK AronaLAT38:36+14:56
19Iļja MikulovsBJC Jaunība/Stiga OKLAT39:21+15:41
20Klāvs PļaviņšMadonas BJSS/OK AronaLAT39:26+15:46
21Kasparas VaitiekusSM Gaja KaunasLTU40:36+16:56
22Vitalijus KaveckasVersmė Ok Plungės SRCLTU41:35+17:55
23Ugnius LatovinasSiauliai JTCLTU41:52+18:12
24Parbus PiličiauskasĄžuolas OKLTU42:40+19:00
25Mārcis ZariņšRSPLAT42:44+19:04
26Arnas SeselgisSM GajaLTU44:15+20:35
27Gustas SaltenisSM GajaLTU44:36+20:56
28Einoras BungaSiauliai JTCLTU47:02+23:22
29Renārs SteselisAuseklis IKLAT48:51+25:11
30Matīss Daniels LīcisOgre OK/SCLAT49:50+26:10
31Arnas ŠegždaSM Gaja TakasLTU53:10+29:30
32Karolis PetrauskasSM GajaLTU57:33+33:53
33Mārcis GraudumsMadonas BJSS/OK AronaLAT1:01:42+38:02
34Ņikita BogdanovsBJC Jaunība/Stiga OKLAT1:06:20+42:40
35Donatas GirkantasSiauliai JTCLTU1:08:14+44:34
36Anatolijs HohlovsBJC Jaunība/Stiga OKLAT1:11:22+47:42
37Roberts NīmanisOgre OK/SCLAT1:22:00+58:20
38Jovaras ZigmantasĄžuolas OKLTU1:22:29+58:49
39Mārcis MeiersZiemeļkurzeme OKLAT1:31:01+1:07:21
40Valentas LabuckasSiauliai JTCLTU1:44:59+1:21:19
 
Tautvydas OsincevasSiauliai JTCLTUmp
Jonas KarčiauskasSM Gaja TakasLTUmp
Rūdolfs CeimersSaldus OK/Saldus sporta skolaLATdnf
Rūdolfs ValtersOgre OK/SCLATdnf
Kristupas GrabauskasSM GajaLTUdns
Julius VidziunasSiauliai JTCLTUdns
Emīls Andrejs JohansensAuseklis IKLATdns
 
 
 
W14 (29)3,0 km 12 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Kristīne BrunereCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT24:500:00
2Anna Emīlija SutaZVOC-VBSSLAT27:17+2:27
3Natalija GedgaudaitėŠilalės SMLTU28:13+3:23
4Aiga Irbe BlūmaAuseklis IKLAT29:57+5:07
5Liene MālnieceZVOC-VBSSLAT32:03+7:13
6Orinta LaurinaitytėŠilalės SMLTU32:06+7:16
7Kristina SiaulyteSiauliai JTCLTU33:06+8:16
8Elza ĶuzeSaldus OK/Saldus sporta skolaLAT33:23+8:33
9Aija Denija TrēziņaZVOC-VBSSLAT33:39+8:49
10Alise ZagorskaAuseklis IKLAT33:55+9:05
11Olga TomashavaBelaja Rus KSOBLR36:50+12:00
12Emilija PociūtėŠilalės SMLTU37:20+12:30
13Līva CeraAuseklis IKLAT39:20+14:30
14Agate ŠicāneSēlijas Mežs OSKLAT40:01+15:11
15Ieva GapsyteSiauliai JTCLTU40:10+15:20
16Una Undīne DzērveKāpa OKLAT44:30+19:40
17Austeja JatulyteSiauliai JTCLTU45:47+20:57
18Aurėja GailiūtėVersmė Ok Plungės SRCLTU47:26+22:36
19Liepa LazdauskaiteSM GajaLTU49:53+25:03
20Katrīna StraumīteOK Alnis-JNSCLAT52:28+27:38
21Beatričė KarlonaitėĄžuolas OKLTU53:42+28:52
22Laine OdziļevičaSēlijas Mežs OSKLAT53:58+29:08
23Saulė VilniūtėVersmė Ok Plungės SRCLTU56:34+31:44
24Tīna SpektoreAuseklis IKLAT57:35+32:45
25Laura Nikola PinneSēlijas Mežs OSKLAT1:08:33+43:43
 
Aistė NalivaikaitėSM GajaLTUmp
Andželika GražulytėSM GajaLTUmp
Kristiāna PuķeOK Alnis-JNSCLATdns
Linda BlūmeKāpa OKLATdns
 
 
 
M16 (34)3,5 km 18 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Rihards GailisAuseklis IKLAT26:080:00
2Augusts VeldeĄžuolas OKLTU26:19+0:11
3Māris HeinolsZVOC-VBSSLAT28:27+2:19
4Rihards KrūmiņšOK Alnis-JNSCLAT29:25+3:17
5Rokas NorvilisSiauliai JTCLTU34:40+8:32
6Haralds VišņevskisZVOC-VBSSLAT34:48+8:40
7Rihards KnētsCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT35:09+9:01
8Emīls ZērnisSaldus OKLAT36:36+10:28
9Pauls Verners JohansensAuseklis IKLAT36:51+10:43
10Divonis PiličiauskasĄžuolas OKLTU36:57+10:49
11Gustavs DravantsCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT37:38+11:30
12Ģirts BrucisSaldus OKLAT39:41+13:33
13Haralds LūkinsOgre OK/SCLAT40:26+14:18
14Renārs LucijanovsSēlijas Mežs OSKLAT42:09+16:01
15Iaroslav LitvinKaliningrad OKLAT43:25+17:17
16Ralfs JekavickisJaunsardzeLAT45:01+18:53
17Adomas GrauželisSM Gaja KaunasLTU46:45+20:37
18Rinalds RadziņšCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT47:08+21:00
19Matīss BrucisSaldus OKLAT49:13+23:05
20Kasparas ŠulčysPerkūnas OKLAT49:47+23:39
21Rytis LazaunikasSiauliai JTCLTU50:53+24:45
22Renārs FraktnieksAuseklis IKLAT50:54+24:46
23Simonas JukneviciusSiauliai JTCLTU51:38+25:30
24Kristiāns StaņaAuseklis IKLAT57:03+30:55
25Dāgs LepiksonsZVOC-VBSSLAT57:56+31:48
26Ernestas KlibavičiusVersmė Ok Plungės SRCLTU59:35+33:27
27Benas TinterisSiauliai JTCLTU1:32:41+1:06:33
28Patrikas GrabauskasSM GajaLTU1:38:40+1:12:32
 
Matīss LeitlandsZVOC-VBSSLATmp
Rūdolfs Matīss VimbaZVOC-VBSSLATmp
Pauls AlberingsZVOC-VBSSLATmp
Dāvis ŠolmanisAuseklis IKLATmp
Kārlis NeimanisCPSS/Meridiāns/PārgaujaLATmp
Rimvydas GedvilasSiauliai JTCLTUmp
 
 
 
W16 (36)3,1 km 15 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Magda CigleAuseklis IKLAT26:560:00
2Agnija CauneAzimuts OK- Sm BJSSLAT26:59+0:03
3Elīna SkopāneAzimuts OK- Sm BJSSLAT28:56+2:00
3Laura Elīza LapiņaAuseklis IKLAT28:56+2:00
5Ema UrbonavičiūtėSM Gaja TakasLTU29:25+2:29
6Ieva ŽilionytėSM Gaja TakasLTU29:27+2:31
7Elizabete LočmeleZVOC-VBSSLAT29:58+3:02
8Arta Renāte RulleZVOC-VBSSLAT30:39+3:43
9Emīlija Anna StaģeAuseklis IKLAT30:51+3:55
10Paula Līga AlksneAuseklis IKLAT32:15+5:19
11Elīza OzolaAuseklis IKLAT32:39+5:43
12Sintija OzolaZVOC-VBSSLAT33:44+6:48
13Signe SirmāOK Alnis-JNSCLAT34:11+7:15
14Madara VaļģeZVOC-VBSSLAT35:43+8:47
15Ugnė LiegutėSM GajaLTU35:47+8:51
16Elīna KrēmereAuseklis IKLAT36:14+9:18
17Monika BadunaMadonas BJSS/OK AronaLAT38:09+11:13
18Justė SkaisgirytėSM GajaLTU38:51+11:55
19Rugile AbukaityteSiauliai JTCLTU41:05+14:09
20Elza ZacmaneOgre OK/SCLAT41:38+14:42
21Gintarė MikolavičiūtėĄžuolas OKLTU41:58+15:02
22Austė SkaisgirytėSM GajaLTU43:13+16:17
23Emilija LevickyteSiauliai JTCLTU43:51+16:55
24Katrīna DzeneAuseklis IKLAT43:56+17:00
25Elizabete VimbaAuseklis IKLAT44:02+17:06
26Gertrūda SokaitėSM GajaLTU44:11+17:15
27Laura KarlonaitėĄžuolas OKLTU44:18+17:22
28Monika MackeviciuteSM GajaLTU49:32+22:36
29Ance StrazdiņaPurva Bridējs OKLAT53:21+26:25
30Julija KazanavičiūtėSiauliai JTCLTU53:27+26:31
31Greta VaitkunaiteSM GajaLTU54:25+27:29
32Sinte MazeikaiteSM GajaLTU1:05:56+39:00
33Rūta MerkelytėŠilalės SMLTU1:06:50+39:54
 
Migleta SurgautaitėSM GajaLTUmp
Goda UrbaityteSiauliai JTCLTUdnf
Gabija BliudžiūtėŠilalės SMLTUdns
 
 
 
M18 (26)4,3 km 21 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Pranas GermanavičiusĄžuolas OKLTU28:460:00
2Rokas LipnickasSM GajaLTU29:29+0:43
3Valters ReneslācisOgre OK/SCLAT30:57+2:11
4Edgars UstinovsOgre OK/SCLAT31:57+3:11
5Romas BazelisSK RASKK-Vilniaus SCLTU32:30+3:44
6Renārs KokorevičsGulbenes n BJSS/Pūznis OKLAT33:35+4:49
7Madis CiglisAuseklis IKLAT34:47+6:01
8Andris SarksņaOgre OK/SCLAT35:01+6:15
9Jānis ValpuskiOgre OK/SCLAT35:11+6:25
10Ignas JaseliunasSiauliai JTCLTU35:13+6:27
11Rokas VaitkusSiauliai JTCLTU35:16+6:30
12Niks PļaviņšMadonas BJSS/OK AronaLAT37:13+8:27
13Edvinas RacysSiauliai JTCLTU37:35+8:49
14Algirdas DaukšysŠilalės SMLTU39:51+11:05
15Roberts Toms KalējsOgre OK/SCLAT41:15+12:29
16Justinas BanenasSM Gaja KaunasLTU41:22+12:36
17Andris NeimanisCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT43:29+14:43
18Toms StraumeAuseklis IKLAT45:32+16:46
19Benas RadzivonasSM GajaLTU47:17+18:31
20Rejus MockaitisSM Gaja OSK Medeina KaunasLTU48:25+19:39
21Donatas JukneviciusSiauliai JTCLTU53:00+24:14
22Mantas KoženiauskasSM GajaLTU55:53+27:07
23Aurimas TiriūnaŠilalės SMLTU56:46+28:00
24Roberts SiliņšSaldus OKLAT1:56:50+1:28:04
 
Ilgvars CauneAzimuts OK- Sm BJSSLATmp
Ignas LabanovasSiauliai JTCLTUdns
 
 
 
W18 (18)3,5 km 17 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Kastė RutkauskaitėĄžuolas OKLTU25:390:00
2Deimantė MotiejūnaitėSM GajaLTU26:32+0:53
3Akvilė BartkevičiūtėSM GajaLTU30:42+5:03
4Vilma AlberingaZVOC-VBSSLAT31:40+6:01
5Miglė SušinskaitėFortūna OKLTU32:19+6:40
6Karolina SakalauskaitėPerkūnas OKLAT34:01+8:22
7Roberta RimkutėŠilalės SMLTU36:21+10:42
8Karolina ZakaraitėŠilalės SMLTU36:26+10:47
9Elīza KatlapaCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT37:21+11:42
10Ieva IvbuleSēlijas Mežs OSKLAT40:55+15:16
11Emilija PauraiteSiauliai JTCLTU41:51+16:12
12Katrīna CelesteOgre OK/SCLAT42:39+17:00
13Ugnė GineikaitėSM GajaLTU49:10+23:31
14Elza GulbeAuseklis IKLAT49:48+24:09
15Gerda VeikutyteSiauliai JTCLTU52:25+26:46
16Julija ValatkaitėVersmė Ok Plungės SRCLTU57:23+31:44
17Rugile MartinkuteSiauliai JTCLTU1:10:32+44:53
 
Erika OlberkyteAlūksne-Ape OKLATmp
 
 
 
M20 (16)4,3 km 21 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Uldis UpītisKāpa OK/SaulkrastiLAT26:530:00
2Matīss SlikšjānisAzimuts OK- Sm BJSSLAT30:25+3:32
3Valts UlmanisAuseklis IKLAT31:06+4:13
4Emīls VainovskisSaldus OKLAT31:24+4:31
5Kevinas OlišauskisSiauliai JTCLTU32:17+5:24
6Tomas NenartavičiusSM GajaLTU33:16+6:23
7Kęstutis NenartavičiusSM GajaLTU33:59+7:06
8Dovydas ŽygaitisŠilalės SMLTU35:44+8:51
9Gytautas PagojusSiauliai JTCLTU38:40+11:47
10Otto Pēteris PirtnieksAuseklis IKLAT39:01+12:08
11Jānis VeļķerisAlūksne-Ape OKLAT39:15+12:22
12Aivis ŠiliņšOK Alnis-JNSCLAT39:27+12:34
13Jēkabs KnētsCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT40:18+13:25
14Kostas GrauželisSM Gaja KaunasLTU41:03+14:10
15Kristers AparjodsKāpa OK/SaulkrastiLAT42:33+15:40
16Ervīns JansonsAuseklis IKLAT46:08+19:15
 
 
 
W20 (15)3,5 km 17 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Jogvilė SušinskaitėFortūna OKLTU27:080:00
2Laura LeibomaKāpa OK/Ādažu BJSSLAT28:01+0:53
3Diāna Marta RukaRSPLAT30:11+3:03
4Elizabete BlūmentāleRSPLAT30:25+3:17
5Anna FreimaneAuseklis IKLAT31:40+4:32
6Kendija AparjodeKāpa OK/SaulkrastiLAT32:29+5:21
7Annija Anna ZaļaiskalnaAuseklis IKLAT32:33+5:25
8Ilvija JakāneAuseklis IKLAT34:37+7:29
9Vilma StatauskaitėSM GajaLTU35:37+8:29
10Greta BriedytėŠilalės SMLTU35:38+8:30
11Akvilė KoženiauskaitėSM GajaLTU40:04+12:56
12Simona RaugalaiteAlytaus SRCLTU40:31+13:23
13Raimonda MiliuteAlytaus SRCLTU40:56+13:48
14Almina MickuteSiauliai JTCLTU42:12+15:04
15Greta BalciunaiteAlytaus SRCLTU46:25+19:17
 
 
 
M21A (31)5,2 km 25 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Agnius ČiapasArboro OKLTU33:010:00
2Pauls PlataisIndv.LAT35:30+2:29
3Jānis SārsOgre OK/SCLAT35:36+2:35
4Ivars ŽagarsOzonsLAT35:52+2:51
5Daniils OzoliņšAuseklis IKLAT36:14+3:13
6Kārlis LukjanovsSaldus OKLAT37:20+4:19
7Māris FreimanisSILVALAT37:46+4:45
8Rūdolfs ŠadrinsKāpa OK/ Carnikavas novadsLAT38:55+5:54
9Mārtiņš LindeOzonsLAT38:58+5:57
10Jānis UmursAlūksne-Ape OKLAT39:41+6:40
11Kaspars RadziņšCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT40:36+7:35
12Raivis OttoOzonsLAT42:01+9:00
13Normunds LeiņaOzonsLAT42:52+9:51
14Jānis ZnotiņšSaldus OKLAT43:10+10:09
15Salvis DaģisOK Alnis-JNSCLAT45:11+12:10
16Gints JubelisMežmalas / MadonaLAT45:42+12:41
17Anton YurokBaklanBLR45:57+12:56
18Aliaksei HoishykBNTUBLR46:45+13:44
19Atis KrūmiņšIndv.LAT47:34+14:33
20Māris JansonsOzonsLAT47:56+14:55
21Ivars CeliņšCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT48:47+15:46
22Viktoras SaldžiūnasDevyni OSKLTU50:14+17:13
23Mārtiņš LīsmanisOzonsLAT53:24+20:23
24Gatis GrīnbergsSaldus OKLAT53:40+20:39
25Daugirdas StonysSiauliai JTCLTU56:22+23:21
26Dzmitry DavidovichBSU KOBLR56:39+23:38
27Kārlis VilciņšKāpa OKLAT58:56+25:55
28Audrius TamaševičiusSakas OSKLTU1:01:59+28:58
29Uldis ŽimantsAdventure team adidasLAT1:05:24+32:23
 
Uldis KatlapsCPSS/Meridiāns/PārgaujaLATdns
Sandis ZukulisOzonsLATdns
 
 
 
W21A (19)4,2 km 21 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Anastasiya AfanasevaEridanBLR41:450:00
2Agnese DadzīteMežmalas / MadonaLAT42:18+0:33
3Anda BīriņaOgre OK/SCLAT43:04+1:19
4Ilona DaģeOK Alnis-JNSCLAT44:17+2:32
5Inese JanpauleZiemeļkurzeme OKLAT44:39+2:54
6Giedrė DomarkaitėVersmė Ok Plungės SRCLTU44:42+2:57
7Līga CeliņaIndv.LAT44:48+3:03
8Krista StrautnieceOK Alnis-JNSCLAT45:41+3:56
9Anna AbersoneTaka TOKLAT47:17+5:32
10Ieva KrastiņaBriksnis SKLAT47:24+5:39
11Tanya MalyshkaBelaja Rus KSOBLR48:36+6:51
12Līva VeļķereAlūksne-Ape OKLAT53:56+12:11
13Zane DzirkaleOK Alnis-JNSCLAT56:03+14:18
14Antra SkujenieceOzonsLAT59:15+17:30
15Alda BražūneOzonsLAT1:07:16+25:31
16Kristīne FreimaneAuseklis IKLAT1:10:48+29:03
17Sabīne OficiereSaldus OKLAT1:14:31+32:46
18Raimonda AstrauskienėSakas OSKLTU1:14:58+33:13
19Aija OrniņaIndv.LAT1:56:18+1:14:33
 
 
 
M21B (24)4,5 km 17 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Oskars SeilisAuseklis IKLAT35:070:00
2Jānis SaliņšKāpa OKLAT39:01+3:54
3Kristaps KalniņšAuseklis IKLAT40:09+5:02
4Pēteris PurmalisDR-KrastsLAT43:10+8:03
5Māris BaltiņšCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT44:06+8:59
6Marius CikanaviciusDevyni OSKLTU45:06+9:59
7Eduards BuraAuseklis IKLAT47:33+12:26
8Andis LočmelisBurkānciems OKLAT52:00+16:53
9Roberts SukonovsGCLAT54:05+18:58
10Yauheni SakharchukEridanBLR56:17+21:10
11Nauris VērsisGCLAT56:42+21:35
12Dagnis DubrovskisA2LAT57:28+22:21
13Dmitrijs ŽarovsZiemeļkurzeme OKLAT58:04+22:57
14Māris VeismanisAlūksne-Ape OKLAT1:07:30+32:23
15Elviss PētersonsOzonsLAT1:12:00+36:53
16Alvis ReinbergsIndv.LAT1:39:04+1:03:57
17Jānis PūpolsJaunsardzeLAT2:04:13+1:29:06
 
Artūrs ĶerisTaka TOKLATmp
Vitaly BazhanskiKamvol MinskBLRmp
Arunas SamoliotovasDainavaLTUmp
Rihards ŠneidersAuseklis IKLATdnf
Kristers GrasisIndv.LATdns
Valdis BitenieksSaldus OKLATdns
Sergejs BižānsBriksnis SKLATdns
 
 
 
W21B (23)3,5 km 14 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Baiba Rāta-SaliņaKāpa OKLAT41:020:00
2Zane SaudorgaKāpa OKLAT43:46+2:44
3Maija MāliņaKāpa OKLAT45:17+4:15
4Katsiaryna MikhadziukBSU KOBLR47:46+6:44
5Evija LīviņaOzonsLAT51:24+10:22
6Ieva MeiereZiemeļkurzeme OKLAT51:54+10:52
7Anastasija IsajevaBJC Jaunība/Stiga OKLAT52:24+11:22
8Ineta PopēnaIndv.LAT57:29+16:27
9Margarita KulnisDevyni OSKLTU57:34+16:32
10Benita Alberta-PrauliņaBriksnis SKLAT1:01:26+20:24
11Sandra Busa-KlausenOK Alnis-JNSCLAT1:02:57+21:55
11Ieva KreicšteinaBriksnis SKLAT1:02:57+21:55
13Evija FreimaneSILVALAT1:07:11+26:09
14Zanda KrēsliņaSurikatiLAT1:07:23+26:21
15Ilona FrīdmaneindividuāliLAT1:23:32+42:30
16Donāta ŠmiteSaldus OKLAT1:31:27+50:25
17Inese BrokaSaldus OKLAT1:32:40+51:38
 
Linda KauceIndv.LATdnf
Laura ĶīseIndv.LATdns
Evita BalandiņaIndv.LATdns
Kristiāna StenceleIndv.LATdns
Inga PriedīteSaldus OKLATdns
Irina BalabanovaBalabanov-O'TEAMBLRdns
 
 
 
M35 (28)5,3 km 26 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Dmitri MironovZeosBLR36:190:00
2Andis LeontjevsMadonas BJSS/OK AronaLAT38:13+1:54
3Jurģis KrastiņšOzonsLAT38:15+1:56
4Audrius SmilgiusĄžuolas OKLTU39:01+2:42
5Mārcis GediņšAuseklis IKLAT39:19+3:00
6Mantas RimkusĄžuolas OKLTU39:22+3:03
7Ivan AfanasevEridanBLR39:29+3:10
8Mārtiņš VimbaZiemeļkurzeme OKLAT41:16+4:57
9Vitali SavanovichEridanBLR42:04+5:45
10Edijs ŠmitsEnkursLAT44:09+7:50
11Agris PeipiņšCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT45:04+8:45
12Jevģēnijs BondinsAuseklis IKLAT45:11+8:52
13Jānis ButānsCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT45:39+9:20
14Andis JanovsBriksnis SKLAT45:41+9:22
15Ruslans MikulovsStiga OKLAT49:01+12:42
16Jānis KukksIndv.LAT50:42+14:23
17Kārlis PrauliņšBriksnis SKLAT51:29+15:10
18Sigitas BazelisFortūna OKLTU52:04+15:45
19Vladimirs ĻašsBriksnis SKLAT52:23+16:04
20Andrius JasiūnasŠilas OSKLTU52:32+16:13
21Vytautas LabenskisJaunystė OKLTU55:47+19:28
22Krišs KarnītisKāpa OKLAT57:54+21:35
23Ģirts MauliņšIndv.LAT1:00:52+24:33
24Aigars JakovelsIndv.LAT1:01:02+24:43
25Robertas SimeliauskasDainavaLTU1:01:06+24:47
26Romas ČeplinskasJaunystė OKLTU1:09:57+33:38
27Miķelis TaukačsSprīdītis TSKLAT1:20:05+43:46
 
Peter BalabanovBalabanov-O'TEAMBLRdns
 
 
 
W35 (16)4,2 km 21 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Lolita KauķeBriksnis SKLAT39:460:00
2Anita SaulīteBurkānciems OKLAT42:18+2:32
3Linda KrūmiņaBriksnis SKLAT42:59+3:13
4Agnese DzērveKāpa OK/ Carnikavas novadsLAT44:49+5:03
5Baiba BirznieceIndv.LAT44:51+5:05
6Aiva JakovelaOzonsLAT46:42+6:56
7Rasa KumpyteLevuo OKLTU46:43+6:57
8Ieva MauliņaBriksnis SKLAT47:24+7:38
9Linda KatlapaOzonsLAT49:19+9:33
10Oksana ZhuravlevaNemiga-NordBLR50:00+10:14
11Olga BazelienėFortūna OKLTU59:00+19:14
12Daria LitvinKaliningrad OKLAT1:00:56+21:10
13Anžela ŠapovalovaAuseklis IKLAT1:01:27+21:41
14Danute KulikauskieneSakas OSKLTU1:03:05+23:19
15Ieva DobuleBriksnis SKLAT1:03:46+24:00
 
Elīna Gediņa-DucenaAuseklis IKLATdnf
 
 
 
M40 (36)5,1 km 24 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Mindaugas KvedaraviciusLevuo OKLTU35:050:00
2Juris DzenītisMadonas BJSS/OK AronaLAT36:34+1:29
3Aigars LeibomsCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT36:48+1:43
4Dzintars SalavsOzonsLAT37:25+2:20
5Andrius ValatkaŠilas OSKLTU38:45+3:40
6Mārtiņš GodiņšAzimuts OK- Sm BJSSLAT39:08+4:03
7Gatis DzērvePurva Bridējs OKLAT39:15+4:10
8Jānis BraunsZiemeļkurzeme OKLAT41:46+6:41
9Raimonds Bondarshus.lvLAT41:57+6:52
10Aidas KatarskisIgtisa SKLTU42:06+7:01
11Uvis SoikaOzonsLAT42:56+7:51
12Pēteris HokonensAuseklis IKLAT43:25+8:20
13Artis DobulisBriksnis SKLAT44:45+9:40
14Dainoras SaunoriusIgtisa SKLTU45:04+9:59
15Raivis KalniņšAlūksne-Ape OKLAT45:24+10:19
16Harijs MeiersZiemeļkurzeme OKLAT45:36+10:31
17Audrius PociusKopa OKLTU45:41+10:36
18Ingus GrasisAuseklis IKLAT47:02+11:57
19Einārs ŠillersZiemeļkurzeme OKLAT50:10+15:05
20Darius VolkovasKopa OKLTU52:13+17:08
21Rolands DakterisSprīdītis TSKLAT52:45+17:40
22Arvydas RutkauskasĄžuolas OKLTU52:48+17:43
23Marius KeraišisMedeina OKLTU53:40+18:35
24Eduards ŠmitsSaldus OKLAT53:43+18:38
25Juris VaidakovsZiemeļkurzeme OKLAT58:58+23:53
26Rolandas VirpšaJaunystė OKLTU59:41+24:36
27Māris ČipēnsSaldus OKLAT1:00:36+25:31
28Māris BalčūnsIndv.LAT1:04:30+29:25
29Gints ĢērmanisAuseklis IKLAT1:05:41+30:36
30Kaspars StaņaBriksnis SKLAT1:08:47+33:42
31Atis ĢēģerisAuseklis IKLAT1:20:45+45:40
32Edgars JakubauskisIndv.LAT1:21:40+46:35
 
Ints SālavsSaldus OKLATdnf
Ervīns ĶirkumsKāpa OKLATdns
Uldis BrucisSaldus OKLATdns
Henrijs ŠuķītisIndv.LATdns
 
 
 
W40 (20)3,8 km 19 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Jana LepiksoneAuseklis IKLAT34:550:00
2Baiba SmilaMona OKLAT38:15+3:20
3Ieva GodiņaAzimuts OK- Sm BJSSLAT41:43+6:48
4Aleksandra KondratevaZeosBLR44:48+9:53
5Iveta BrūvereOzonsLAT45:34+10:39
6Rima BačkienėFortūna OKLTU45:57+11:02
7Ildze StraumeAuseklis IKLAT46:11+11:16
8Aiga KalniņaIndv.LAT47:04+12:09
9Ļubova PavļukovaBJC Jaunība/Stiga OKLAT47:53+12:58
10Ieva VeģereOzonsLAT48:21+13:26
11Zaiga OzoliņaAuseklis IKLAT49:10+14:15
12Ilze VilksAuseklis IKLAT49:30+14:35
13Jolanta BuraAuseklis IKLAT51:53+16:58
14Lina ČečinaitėSM GajaLTU57:10+22:15
15Iveta VeļķereAlūksne-Ape OKLAT57:17+22:22
16Aija StradiņaAuseklis IKLAT1:00:20+25:25
17Ieva KrūmiņaIndv.LAT1:05:00+30:05
18Līga CeraAuseklis IKLAT1:07:54+32:59
19Inga KrimaOzonsLAT1:09:19+34:24
20Elīna SalavaOzonsLAT1:21:07+46:12
 
 
 
M45 (32)5,0 km 23 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Rolandas BačkysIgtisa SKLTU38:320:00
2Ģirts LiniņšOzonsLAT39:47+1:15
3Gunārs IkaunieksMadonas BJSS/OK AronaLAT40:40+2:08
4Alvis MatsMadonas BJSS/OK AronaLAT42:23+3:51
5Jānis LazdānsA2LAT43:02+4:30
6Justas BudriūnasĄžuolas OKLTU43:20+4:48
7Aigars VārnaZiemeļkurzeme OKLAT43:43+5:11
8Nerijus VidziunasSiauliai JTCLTU43:56+5:24
9Arnis GrasisAuseklis IKLAT44:14+5:42
10Andris StrazdiņšPurva Bridējs OKLAT44:45+6:13
11Ints UlmanisAuseklis IKLAT45:35+7:03
12Guntars KikučsSaldus OKLAT46:22+7:50
13Jurijs NarelsSēlijas Mežs OSKLAT46:53+8:21
14Ingus RektiņšBurkānciems OKLAT47:26+8:54
14Aigars TreijersOgre OK/SCLAT47:26+8:54
16Valters FreidenfeldsZiemeļkurzeme OKLAT50:23+11:51
17Alvis LepiksonsAuseklis IKLAT51:42+13:10
18Nerijus MisikasSakas OSKLTU52:19+13:47
19Ints KalniņšBriksnis SKLAT52:24+13:52
20Raivis ReinsonsIndv.LAT52:30+13:58
21Juris KnētsCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT54:23+15:51
22Juris DucensAuseklis IKLAT1:00:51+22:19
23Reinis NīmanisOgre OK/SCLAT1:01:35+23:03
24Pēteris StradiņšIndv.LAT1:04:16+25:44
25Jānis VainovskisSaldus OKLAT1:04:32+26:00
26Narūnas KazanavičiusSakas OSKLTU1:10:31+31:59
27Aldis StrožsAuseklis IKLAT1:12:08+33:36
28Ruslanas PiatkovskisJaunystė OKLTU1:14:46+36:14
29Robertas GaldikasJaunystė OKLTU1:14:58+36:26
 
Uģis OzolsIndv.LATmp
Artūras VisockasIgtisa SKLTUdns
Tadas KvedaravičiusSakas OSKLTUdns
 
 
 
W45 (14)3,8 km 19 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Aušra BartkevičienėSM GajaLTU37:090:00
2Ilze LapiņaZiemeļkurzeme OKLAT37:31+0:22
3Līga SmilgaineSaldus OKLAT39:03+1:54
4Līga VirbuleTaka TOKLAT40:04+2:55
5Vita CīruleAzimuts OK- Sm BJSSLAT43:29+6:20
6Inta MihailovaAuseklis IKLAT45:02+7:53
7Jolita DomarkienėVersmė Ok Plungės SRCLTU45:45+8:36
8Irena VidziunieneSiauliai JTCLTU46:00+8:51
9Elgita StrazdiņaPurva Bridējs OKLAT47:09+10:00
10Vija ŠiltereAuseklis IKLAT48:09+11:00
11Inguna KupčaOzonsLAT50:24+13:15
12Inga GrendeOzonsLAT1:03:21+26:12
13Anete VaivodeAuseklis IKLAT1:11:02+33:53
14Reda JonauskėJaunystė OKLTU1:24:35+47:26
 
 
 
M50 (27)4,5 km 20 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Genadijus JonauskasDevyni OSKLTU32:220:00
2Aivars MihailovsAuseklis IKLAT35:15+2:53
3Ģirts MamisMona OKLAT36:33+4:11
4Māris VabulnieksAlūksne-Ape OKLAT37:06+4:44
5Valery DenisovBelaja Rus KSOBLR37:57+5:35
6Ilmārs DukulisOK Alnis-JNSCLAT42:29+10:07
7Jānis PutniņšMežmalas / MadonaLAT45:18+12:56
8Atis ZariņšMona OKLAT46:00+13:38
9Romualdas PasakinskasJaunystė OKLTU46:43+14:21
10Viesturs TamužsMona OKLAT48:10+15:48
11Guntars CīrulisAzimuts OK- Sm BJSSLAT49:34+17:12
12Ainārs GailisAuseklis IKLAT50:14+17:52
13Urmas LaevAuseklis IKLAT50:30+18:08
14Gintaras MikolavičiusDevyni OSKLTU50:57+18:35
15Ivars PlankaisSaldus OKLAT51:44+19:22
16Andris MeļķertsSaldus OKLAT51:47+19:25
17Didzis PētersonsTērauds SKLAT54:05+21:43
18Sandris LācisMona OKLAT56:09+23:47
19Māris JēkabsonsZiemeļkurzeme OKLAT58:10+25:48
20Normunds NarvaišsSprīdītis TSKLAT59:33+27:11
21Juris KļaviņšOK Alnis-JNSCLAT1:00:33+28:11
22Kalvis BricisIndv.LAT1:01:23+29:01
23Egīls AncānsZiemeļkurzeme OKLAT1:49:35+1:17:13
24Rets SkrickisKore SKLAT1:56:00+1:23:38
 
Edgars UtānsIndv.LATmp
Ģirts ZīlišķisMona OKLATdns
Aigars DudelisAzimuts OK- Sm BJSSLATdns
 
 
 
W50 (18)3,7 km 15 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Daiga KrēsliņaGulbenes n BJSS/Pūznis OKLAT40:570:00
2Velga ZaļaiskalnaMona OKLAT42:21+1:24
3Baiba OzolaMona OKLAT43:21+2:24
4Odeta TurkaTaka TOKLAT45:26+4:29
5Riina LaevAuseklis IKLAT45:34+4:37
6Aušra SidaravičienėSM Gaja TakasLTU46:09+5:12
7Gunta LebedokaOK KURMISLAT46:55+5:58
8Gunta DudeleAzimuts OK- Sm BJSSLAT47:26+6:29
9Videga GaigalaAzimuts OK- Sm BJSSLAT47:28+6:31
10Dainora SamcenkieneS-SportasLAT51:27+10:30
11Mudīte ŠteinaSaldus OKLAT55:18+14:21
12Inta PoriķeOK Alnis-JNSCLAT56:46+15:49
13Irina MisiunieneMedeina OKLTU57:25+16:28
14Natallia DenisovaBelaja Rus KSOBLR58:57+18:00
15Brigita TamužaMona OKLAT1:03:43+22:46
16Ingūna ČākureOK Alnis-JNSCLAT1:07:14+26:17
17Inese LācareSILVALAT1:14:05+33:08
18Janina JonauskienėDevyni OSKLTU1:37:13+56:16
 
 
 
M55 (23)4,5 km 20 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Antanas PaužasDainavaLTU32:550:00
2Jānis SaliņšMežmalas / MadonaLAT36:04+3:09
3Jonas Gediminas GvildysMedeina OKLTU36:39+3:44
4Guntars PuntulisAzimuts OK- Sm BJSSLAT37:26+4:31
5Igors BužsCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT38:04+5:09
6Juris ZariņšOzonsLAT39:01+6:06
7Guntis DudeSprīdītis TSKLAT39:10+6:15
8Juris ŠinkeKāpa OKLAT39:15+6:20
9Harijs LācarsSILVALAT39:26+6:31
10Varis PeisenieksKāpa OKLAT39:30+6:35
11Ivars PucensMona OKLAT41:46+8:51
12Uldis PekussMona OKLAT44:09+11:14
13Sergei IudovKaliningrad OKLAT44:20+11:25
14Pēteris ZariņšMona OKLAT46:14+13:19
15Vidmantas PikturnaKopa OKLTU46:45+13:50
16Ivars MuzikantsMona OKLAT47:33+14:38
17Juris CebulisMona OKLAT57:51+24:56
18Māris PenkulisSaldus OKLAT59:14+26:19
19Ojārs MillerisIndv.LAT1:00:45+27:50
20Juris PētersonsMona OKLAT1:06:00+33:05
21Edmundas TilvikasJaunystė OKLTU1:09:41+36:46
22Vidmantas ČiunkaJaunystė OKLTU1:19:37+46:42
 
Jānis NāgelisMona OKLATmp
 
 
 
W55 (20)3,7 km 15 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Marina MovkoKaliningrad OKLAT38:530:00
2Velga BušaMona OKLAT41:29+2:36
3Elena SolovevaKaliningrad OKLAT43:30+4:37
4Tatsiana NikitsinaBelaja Rus KSOBLR44:52+5:59
5Maija ČerjakaKāpa OKLAT45:31+6:38
6Baiba ZariņaOzonsLAT45:42+6:49
7Andra JansoneA2LAT48:57+10:04
8Ilze TāseOgre OK/SCLAT49:02+10:09
9Dace SaulīteMadonas BJSS/OK AronaLAT49:37+10:44
10Māra PutniņaMežmalas / MadonaLAT50:24+11:31
11Ārija ŠinkeKāpa OKLAT50:45+11:52
12Iveta PriedīteSaldus OKLAT51:06+12:13
13Dace CebuleOgre OK/SCLAT52:17+13:24
14Skaidrīte OtaņķeTaka TOKLAT53:14+14:21
15Rasa PaulikienėJaunystė OKLTU55:10+16:17
16Silvija PenkuleSaldus OKLAT56:29+17:36
17Līga ZariņaOzonsLAT58:11+19:18
18Ingūna LeiškalneZiemeļkurzeme OKLAT1:17:54+39:01
19Elena IudovaKaliningrad OKLAT1:21:35+42:42
 
Birutė PetraitienėJaunystė OKLTUmp
 
 
 
M60 (17)4,1 km 18 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Juris KokinsCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT37:100:00
2Bernardas EimaitisLabirintas OKLTU40:59+3:49
3Rolands LaveiķisKāpa OK/ Carnikavas novadsLAT42:44+5:34
4Kęstutis BaleišisDevyni OSKLTU42:54+5:44
5Aivars DruvenieksSēlijas Mežs OSKLAT43:18+6:08
6Pēteris MagoneUMURGALAT45:27+8:17
7Gunārs DukšteALTIUSLAT45:39+8:29
8Jānis TurksTaka TOKLAT46:34+9:24
9Raimondas PaknysLabirintas OKLTU47:01+9:51
10Ričardas ZlatkusDevyni OSKLTU49:15+12:05
11Vilnis VeļķerisAlūksne-Ape OKLAT58:10+21:00
12Māris OtaņķisTaka TOKLAT1:01:01+23:51
13Rimantas KrasuckisLabirintas OKLTU1:03:30+26:20
14Mikhail SolovevKaliningrad OKLAT1:04:31+27:21
15Ilmārs KaulakānsSILVALAT1:16:05+38:55
16Ojārs IkersSaldus OKLAT1:30:45+53:35
 
Andris ElksnītisSprīdītis TSKLATdns
 
 
 
W60 (14)3,4 km 17 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Alīda ĀbolaOzonsLAT35:240:00
2Rūta StanevičienėLabirintas OKLTU41:56+6:32
3Irena StankevičiūtėDainavaLTU44:40+9:16
4Ilga ElksnīteSprīdītis TSKLAT50:17+14:53
5Liene BušaOK Alnis-JNSCLAT52:04+16:40
6Natalia LazarevaKaliningrad OKLAT55:15+19:51
7Inese PurgaileBebriLAT56:58+21:34
8Eglė KrasuckienėLabirintas OKLTU57:23+21:59
9Tamāra KosmačevaKāpa OK/ Carnikavas novadsLAT1:01:10+25:46
10Inese MauliņaSaldus OKLAT1:01:54+26:30
11Larisa AvramenkoBNTUBLR1:20:44+45:20
12Natalia SmirnovaKaliningrad OKLAT1:41:16+1:05:52
 
Virginija GvildieneMedeina OKLTUdns
Roma BaleišienėDevyni OSKLTUdns
 
 
 
M65 (11)4,1 km 18 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Ilmārs LimbēnsSiguldaLAT40:110:00
2Aldis LapiņšAzimuts OK- Sm BJSSLAT41:27+1:16
3Andris TauvensOK KURMISLAT44:17+4:06
4Egils MauliņšSaldus OKLAT55:07+14:56
5Algimantas PaspirgėlisDainavaLTU56:41+16:30
6Atle BergsethAuseklis IKLAT1:01:28+21:17
7Vidimantas BumelisLabirintas OKLTU1:07:26+27:15
8Romualdas KondratasDevyni OSKLTU1:08:53+28:42
9Sergei MiasnikovKaliningrad OKLAT1:11:40+31:29
10Oskars ZīdsJēkaba aģentūraLAT1:35:30+55:19
 
Arnolds KučinskisOgre OK/SCLATmp
 
 
 
W65 (10)3,4 km 17 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Ruta KukkaKāpa OKLAT40:540:00
2Rudīte ŠternaSiguldaLAT53:19+12:25
3Māra PlaudeNSB LiepavaLAT54:32+13:38
4Skaidra BumelienėLabirintas OKLTU1:00:02+19:08
5Beata FreimaneSILVALAT1:07:52+26:58
6Asta ŽilieneLabirintas OKLTU1:08:43+27:49
7Ludmila MiasnikovaKaliningrad OKLAT1:13:08+32:14
8Maruta HabermaneA2LAT1:22:33+41:39
9Galina SemushinaKaliningrad OKLAT1:32:29+51:35
10Tatsiana KandratsyevaZeosBLR1:35:03+54:09
 
 
 
M70 (8)3,3 km 15 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Juris ZvirgzdsSeniorsLAT37:280:00
2Uldis AlksnisJēkaba aģentūraLAT39:46+2:18
3Vilis DubrovskisSeniorsLAT40:32+3:04
4Giedrius SubačiusLabirintas OKLTU41:24+3:56
5Imants MeldrājsSēlijas Mežs OSKLAT42:20+4:52
6Pēteris NovikovsKāpa OK/ Carnikavas novadsLAT43:02+5:34
7Juris ŽilkoOK Alnis-JNSCLAT45:09+7:41
8Jānis KalniņšSēlijas Mežs OSKLAT1:07:47+30:19
 
 
 
W70 (5)2,4 km 10 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Daila MankusaSaldus OKLAT39:570:00
2Maira LiepaPrizmaLAT40:56+0:59
3Māra BolšteinaOK Alnis-JNSCLAT42:22+2:25
4Vaira ČerniševaZiemeļkurzeme OKLAT48:43+8:46
 
Lidija MakarevichEridanBLRdns
 
 
 
M75 (5)3,3 km 15 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Edvīns BernersA2LAT46:220:00
2Vadims ČerniševsZiemeļkurzeme OKLAT53:24+7:02
3Andris OzolsPrizmaLAT57:49+11:27
4Arno LīcisOzonsLAT58:26+12:04
5Oskars ZačsSaldus OKLAT1:05:00+18:38
 
 
 
W75 (6)2,4 km 10 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Ilze BruceSaldus OKLAT45:110:00
2Velta ZjatkovaOK Alnis-JNSCLAT48:16+3:05
3Anda PlukšeCeļuprojektsLAT55:08+9:57
4Marga JēkabsoneSILVALAT58:21+13:10
5Ausma BruceSaldus OKLAT1:11:27+26:16
6Jūlija ZvirgzdeSeniorsLAT1:15:25+30:14
 
 
 
M80 (4)3,3 km 15 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Gunārs OstupsKāpa OK/ Carnikavas novadsLAT1:19:530:00
2Tālivaldis TūnsKāpa OKLAT1:22:54+3:01
 
Jānis PommersTaka TOKLATmp
Laimonis ToneSaldus OKLATdns
 
 
 
W80 (2)2,4 km 10 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Aija AndersoneSeniorsLAT44:420:00
2Raisa MazzariņaSeniorsLAT1:03:29+18:47
 
 
 
DIR 1 (10)3,1 km 14 C
PlaceNameClubNatTimeDiff.
1Madara ŠneidereAuseklis IKLAT41:250:00
2Eva Haberkorne - VimbaZiemeļkurzeme OKLAT48:39+7:14
3Sofia FarenfieldIndv.LAT1:13:43+32:18
4Emilija StaišiūnaitėĄžuolas OKLTU1:18:16+36:51
5Siarhay SakharchukEridanBLR1:28:22+46:57
6Hanna SakharchukEridanBLR1:28:25+47:00
7Miervaldis BušsOK Alnis-JNSCLAT1:35:16+53:51
 
Larissa KchanovskaiaNemiga-NordBLRmp
Alex FarenfieldIndv.LATdnf
Edgars SvilānsindividuāliLATdnf